Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Mestská čast Bratislava - Podunajské Biskupice
Mestská časť Bratislava Podunajské Biskupice

Archeológia a turizmus. Biskupice hľadajú zahraničného partnera

Slovensko-maďarské pracovné stretnutie

Projektový tím mestskej časti Podunajské Biskupice spolu s poslankyňou miestneho zastupiteľstva Mgr. Andreou Kvintovou sa v utorok 5. decembra zúčastnil slovensko-maďarského pracovného stretnutia s cieľom prípravy projektu o archeologických náleziskách a ich turistickom zhodnotení.

Stretnutie sa uskutočnilo v umeleckom centre MűvészetMalom v meste Szentendre  – v novo zrekonštruovanej budove bývalého mlynu z konca 19. storočia, ktoré je jedným z najzaujímavejších a jedinečných výstavných priestorov v Maďarsku. Stretnutia sa zúčastnili primátor Szentendre Zsolt Fülöp spolu s vedením múzea Ferenczy Múzeumi Centrum. 

Mestská časť na stretnutí odprezentovala svoj projektový zámer, ktorý sa týka nálezu pohrebiska mimoriadneho významu z obdobia Avarského kaganátu (8. storočie), objaveného pri výstavbe nultého obchvatu Bratislavy.

Naším cieľom je nájsť vhodných projektových partnerov pre cezhraničnú spoluprácu, s ktorými zviditeľníme našu spoločnú dávnu históriu prostredníctvom moderných marketingových opatrení a rozvoj cestovného ruchu v regiónoch a v komunitách.

Podunajské Biskupice začiatkom novembra nadviazali kontakt aj s potenciálnymi partnermi z rakúskeho Edelstalu.

Dátum vloženia: 7. 12. 2023 13:54
Autor: Ján Borčin